اخبار فرمانداري
1397/10/09
 • جلسه هفتگي کميته تنظيم بازار شهرستان رزن

  جلسه هفتگي تنظيم بازار شهرستان رزن به رياست فرماندار برگزار شد.
 • فرماندار رزن :

  مراکز توزيع برنج افزايش يابد، صف‌هاي طولاني ايجاد نشود

  فرماندار رزن گفت: مراکز توزيع برنج نيز بايد افزايش يابد تا شاهد ايجاد صف‌هاي طولاني مردم براي خريد برنج يا محصولات ديگر نباشيم.

   به گزارش خبرگزاري فارس از رزن سيدرضا سلامتي عصر امروز در ستاد تنظيم بازار اين شهرستان با بيان اينکه رزن در بازرسي از واحدهاي صنفي مقام سوم استان را دارد اظهار کرد: از ابتداي سال بيش از 9 هزار و 505 مورد بازرسي از واحدهاي صنفي شهرستان انجام شده است.

  وي افزود: در اين بازرسي‌ها 669 مورد پروند تخلف تشکيل و اصناف متخلف به پرداخت 260 ميليون تومان جزاي نقدي محکوم شدند.

  فرماندار رزن از اصناف و توليدکنندگان خواست موجودي انبارهاي خود را به اداره صنعت معدن و تجارت اعلام کنند و آن را در سايت به ثبت برسانند زيرا در غير اين صورت محصولي که از انبار کشف شود احتکار محسوب مي‌شود.

  وي با بيان اينکه نانوايي‌ها نيز بايد از کارخانه‌هاي باکيفيت آرد خريداري کنند‌، در ادامه از انجام بيش از 2 هزار و 109 مورد بازرسي از واحدهاي نانوايي شهرستان خبر داد و گفت: در اين بازرسي‌ها 128 پرونده تشکيل و نانوايي متخلف به پرداخت 9 ميليون تومان جزاي نقدي محکوم شدند.

  سلامتي خاطرنشان کرد: قيمت انواع آرد استحصالي از گندم و بورس براي واحدهاي خبازي آزادپز 7.7 درصد کاهش يافته است.

  وي با اشاره به توزيع برنج تنظيم بازار در شهرستان گفت: مراکز توزيع برنج نيز بايد افزايش يابد تا شاهد ايجاد صف‌هاي طولاني مردم براي خريد برنج يا محصولات ديگر نباشيم.

  فرماندار رزن يکي از مهمترين برنامه‌هاي شهرستان در راستاي کنترل بازار را توزيع اقلام ضروري عنوان کرد و افزود: از ابتداي امسال مرغ منجمد 30 تن، گوشت گرم9 تن،گوشت منجمد 30 تن و برنج نيز به ميزان 90 تن در شهرستان توزيع شده است.