• جاذبه هاي گردشگري رزن
 • جاذبه هاي گردشگري شهرستان رزن   

  1-امامزاده اظهر درجزين :

  اين اثر در روستاي درجزين واقع در 5 کيلومتري شهر رزن واقع شده است.برج تاريخي امامزاده اظهر بن علي،با گنبدي مخروطي و نوزده ترک مضرس،از آثار قرن هشتم هجري است،که بعدها به دستور شاه عباس دوم صفوي تعمير شده است.صحن داخلي برج به شکل دايره اي به قطر 12/7 متر و ارتفاع کلي بنا 20 متر است.اين بنا در تاريخ 2/12/1327 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است. 

  2-امامزاده هود :

  اين بناي تاريخي در 3 کيلومتري رزن در اراضي کشاورزي روستاي ينگه قلعه واقع شده است.اين اثر داراي گنبدي نيم کره بر بالاي بنا احداث شده است.مصالح به کار رفته در آن خشت،آجر،سنگ و گچ مي باشد.اين برج 12 ترک موزون داشته و در تاريخ 2/12/1327 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.

  3-مسجد درجزين :

  اين مسجد در روستاي درجزين در 5 کيلومتري رزن واقع شده است.مسجد با بناي تاريخي در قسمت تحتاني مسجد فعلي قرار گرفته و بناي جديد در سالهاي اوايل 1370 روي آن احداث شده است.مسجد داراي 16 ستون اصلي از جنس ساروج و ابزارکاري شده است.حدود 300 متر مربع مساحت داشته و به صورت طاق ضربي مي باشد.در سالهاي گذشته توسط اهالي روي آجرها گچ کاري صورت گرفته است.

  4-مسجد بابانظر : 

  اين بناها در فاصله 50 کيلومتري از رزن در روستاي بابانظر واقع شده است.مسجد داراي 12 ستون اصل از جنس چوب و پوشش بام هم چوبي مي باشد.سر ستونها گچ کاري شده و داراي نماي کاه گل و مصالح بکار رفته خشت و گل مي باشد.داراي 300 متر مربع مساحت و دو درب چوبي براي آقايان در قسمت جلو مسجد و يک ورودي براي خانمها در قسمت پشت مسجد براي خانمها تعبيه شده است.

  5- منطقه نمونه گردشگري بقراطي :

   که در فاصله 50 کيلومتري از رزن در روستاي بابانظر واقع شده است داراي پتانسيل و جاذبه هاي طبيعي،گياهان دارويي و محل زيست جانوران وحشي و پرندگان مي باشد.

  در کنار منطقه سد خاکي وجود دارد که از آب شدن و جاري شدن سيلاب از ارتفاعات تامين مي شود و داراي جاده دسترسي مي باشد

  6- روستاي هدف گردشگري(کاج) :

  در روستاي کاج 40 کارگاه قاب سازي با اشتغال حدود 150 نفر وجود داشته  و به توليد محصولاتي مانند قاب آينه ،قاب عکس و ميز کنسول  فعاليت دارند. اين صنعتگران تنها توليد کنندگان قاب هاي چوبي در کشور مي باشند.