امر به معروف و نهي از منکر
ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 182
هفته جاری: 1321
ماه جاری: 10481
تاکنون: 1253065
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 فروردین 1400 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 744 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  سفر استاندار همدان به شهرستان رزن
 • استاندار همدان و هيت همراه ايشان در سفري يک روزه از بخش هاي سه گانه شهرستان رزن بازديد به عمل آوردند
 • سفر استاني استاندار همدان و هيت همراه به شهرستان رزن نخست از شهر دمق و با استقبال گسترده اهالي و ساکنين اين شهر صورت گرفت در ابتداي اين روز استاندار همدان ،معاون برنامه ريزي، فرماندار رزن و تني چند از مديران کل استاني با حضور در گلزار شهداي دمق ضمن اداي احترام به مقام شامخ شهدا نسبت به غبار روبي و عطر افشاني گلزار شهداي شهر دمق اقدام نمودند. در ادامه بازديد از مجتمع تجاري شهرداري دمق در برنامه سفر استاندار به اين شهر بود که از نزديک در جريان روند اجرايي اين پروژه عمراني قرار گرفتند.در مسير دمق به رزن از کريدور شمال استان که حد فاصل شهر دمق و رزن مي باشد نيز بازديد به عمل آمد. با توجه به اهميت و حساسيت اشتغال و کارآفريني در منظر استاندار محترم همدان، بازديد از شهرک صنعتي رزن و واحدهاي فعال آن از جمله بازديدهاي استاندار در شهر رزن بود ، لازم به ذکر است اين شهرک صنعتي در فضايي به وسعت 100 هکتار با تعداد 450 نفر اشتغال مشغول به فعاليت مي باشد و دو واحد صنعتي قطعه سازان رزن با توليد قطعات يدکي خودرو و اشتغال 120 نفر و کارگاه توليدي رزن صاف توليد کننده فويل و ورقهاي آلومينيومي و امکان توليد محصول تا سقف 30 هزار تن مشتقات آلومنيومي از جمله واحدهاي صنعتي بودند که مورد بازديد استاندار و هيت همراه ايشان قرار گرفتند و با قول مساعد استاندار در خصوص تامين اعتبار انتقال انشعاب برق به واحد صنعتي رزن صاف همراه بود. در حاشيه اين بازديد واحدهاي صنعتي مشغول در اين شهرک مهمترين مشکل و نياز خود را تامين سرمايه در گردش از سوي بانکهاي عامل عنوان کردند که استاندار همدان قول پيگيري لازم را در اين خصوص داد. از ديگر واحدهاتي صنعتي شهر رزن که مورد بازديد قرار گرفت سردخانه در حال احداث کيميا رزن بود که استاندار همدان با اشاره به اهميت و نقش کليدي صنايع تبديلي در ايجاد فرصت هاي شغلي پايدار و ارزش افزده بالاتر، احداث اين دست از طرح هاي صنعتي،عمراني را بسيار حائز اهميت برشمرد.

  در ادامه اين روز بخش قروه درجزين و طرح هاي عمراني آن نيز مورد بازديد استاندار همدان قرار گرفتند و نخست طرح اشتغال پشتيبان در سالن فني و حرفه اي قروه درجزين به دست استاندار به بهره برداري رسيد اين طرح با سرمايه گذاري اندک امکان ايجاد 200 فرصت شغلي پايدار را براي ساکنين اين بخش از شهرستان رزن فراهم آورده است.ديگر فرصت اشتغال آفريني اين بخش قاب سازي در روستاي هدف گردشگري کاج بود که با توجه خاص استاندار همراه بود.

  در بازديد استاندار از سد مخزني شنجور در بخش قروه درجزين ، مدير آب منطقه اي استان گفت در صورت تامين اعتبار 10 ميلياردي اين پروژه مهم که عمليات اجرايي ان از سال 86 شروع شده است تا پايان سال 94 آماده آبگيري مي باشد که با تاکيد استاندار محترم قول اتمام اين سد مخزني تا تيرماه سال 94 به منظور برآورده سازي نياز آب شرب منطقه و بخش کشاورزي داده شد. لازم به ذکر است که اين پروژه داراي پيشرفت فيزيکي 80 درصدي ميباشد و براي احداث ان تاکنون بيش از 9 ميليارد پانصد ميليون تومان هزينه شده است.

  در انتهاي اين سفر يک روزه پس از بازديد استاندار از پروژه هاي عمراني و صنعتي شهرستان رزن کميته برنامه ريزي شهرستان به رياست آقاي استاندار و حضور مديران کل استاني در محل سالن جلسات فرمانداري برگزار شد. و مهمترين مساله مطرح شده در اين جلسه تامين آب شرب روستايي ، بهسازي روستاها و اتمام پروژه هاي عمراني نيمه تمام شهرستان بود .

  در ابتدا اين جلسه فرماندار رزن به ارائه گزارشي در خصوص وضعيت شهرستان رزن در حوزه هاي مختلف پرداخت و نيازهاي اولويت دار شهرستان را تکميل سد شنجور،تکميل تصفيه خانه فاضلاب رزن،احداث مرکز درمان بستر قروه درجزين،احداث مرکز درماني بهداشتي دمق، احداث و تکميل مجتمع اداري دمق و قروه درجزين، تکميل محور هار خطه رزن- آوج و کريدور شمال استان،احداث مرکز درماني هلال احمر رزن ،هنرستان فني و حرفه اي رزن و سالن هاي ورزشي آموزش و پرورش دانست که ازنيازهاي اصلي شهرستان مي باشند و با توجه به پيشرفت فيزيکي بالا در صورت تامين اعتبار کافي در سال آتي قابل بهره برداري خواهند بود.

  نماينده مردم رزن در مجلس شوراي اسلامي نيز حل مشکل آبرساني به 8 روستاي شهرستان همچون روستاهاي تخت، چايان، و نينج را که در تابستان گذشته با تانکر آبرساني مي شدند را از مهمترين نيازهاي مردم اين روستاها عنوان کرد. عطالله صلطاني صبور در اين خصوص خاطر نشان کرد که در صورت تخصيص اعتبار 1 ميليارد توماني ميتوان به طور موقت مشکل برخي از اين روستاها را برطرف ساخت و براي حل ريشه اي اين موضوع تقاضاي تخصيص 10 ميليارد تومان اعتبار را مطرح ساخت.

  در انتهاي اين جلسه استاندار همدان ضمن درخواست توضيح هريک از مديران کل ادارات مربوط با مشکلات و نيازهاي مطرح شده از سوي فرماندار و نماينده مردم رزن خاطر نشان کرد که براساس سياستهاي کلي دولت تدبير و اميد محروميت زدايي و آباداني و عمران روستايي از اولويت هاي اجرايي مديران بايد باشد.آقاي نيکبخت با اشاره به اين نکته که قالب جمعيت مردم رزن ساکنين روستا مي باشند اين ويژگي را فرصتي ارزشمند دانست که درصورت ارايه خدمات کافي به ساکنين اين روستاها از مهاجرت و تخليه روستاها جلوگيري خواهد شد.ايشان با قول تخصيص 100 درصدي اعتبارات اداره آب و فاضلاب روستايي اجرايي شدن هرچه سريعتر پروژه هاي مجتمع آبرساني به روستاها را تا قبل از شروع فصل گرما در سال آينده خواستار شد ايشان همچنين از تسريع در روندگازرساني به پنج روستاي باقي مانده شهرستان تاکيد کرد که با توجه به آنکه اين شهرستان داراي رتبه نخست کشوري در پوشش گاز طبيعي مي باشد لازم است که هرچه سريعتر چند روستاي باقي مانده را نيز از اين نعمت ارزشمند بهره مند سازيم.

   

  عکس های مرتبط
      
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 3595
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.