امر به معروف و نهي از منکر
ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 243
هفته جاری: 1382
ماه جاری: 10542
تاکنون: 1253125
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
30 فروردین 1400 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 744 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  حضور استاندار و هيت همراه به مناسبت هفته دولت در شهرستان رزن
 • چهارمين روز هفته دولت با حضور استاندار همدان همراه بود به که افتتاح چندين پروژه عمراني- فرهنگي و کشاورزي در شهرستان پرداخته شد
 • در چهارمين روز هفته دولت که با حضور استاندار همدان و هيئت همراه در شهرستان از رونق خاصي برخوردار بود به افتتاح چندين پروژه عمراني- فرهنگي و کشاورزي در شهرستان پرداخته شد ابتدا از کارخانه سيمان اسپندار(سيمان اکباتان) در کيلومتر 18 جاده رزن همدان بازديد شد لازم به ذکر است که اين کارخانه سيمان داراي ظرفيت اسمي 500 تن در روز است که با بکارگيري تعداد زيادي از نيروهاي کار بومي ضمن توسعه فضاي کار در شهرستان، نقش مهمي در تامين سيمان منطقه دارد در اين بازديد استاندار همدان از حمايت دولتي جهت راه اندازي فازهاي بعدي اين کارخانه خبر داد. -افتتاح کانون شکوفايي خلاقيت و نوآوري شهرستان رزن برنامه بعدي روز چهارم هفته دولت بود در شهرستان بود.اين کانون به منظور پاسخگويي به نيروهاي جوان و نوجوان با هدف جنبش نرم افزاري در جامعه، احداث شده است که به دست نماينده مردم رزن در مجلس شوراي اسلامي افتتاح شد. -غبار روبي و عطر افشاني مزار شهداي رزن که منظور اداي احترام به اين روشنگران راه حق،با شرکت استاندار همدان فرماندار رزن ، نماينده مردم رزن در مجلس و روساي کليه ادارات شهرستان رزن برگزار شد. -بازديد از خانواده معظم شهيدان کتابي از شهيدان دولت.سلطاني صبور نماينده رزن در اين مراسم گفت هرچند اين مراسمات به صورت نمادين است ولي بيانگر اين واقعيت است که زنده نگاه داشتن ياد شهيدان از مهمترين اقدامات است که به فرمايش مقام معظم رهبري"شهيدان مظهر انقلاب اسلامي هستند" . -افتتاح دهياري روستاي ورقستان :فرماندار رزن با اشاره به اين نکته که از مجموع 125 روستا در شهرستان 80 دهياري فعال وجود دارد که امروز با افتتاح دهياري ورقستان و به صورت هم زمان افتتاح 26 دهياري ديگر در شهرستان رزن تقريبآ تمامي روستاها در شهرستان رزن صاحب دهياري خواهند شد اين دهياري دست استاندار همدان افتتاح شد. -برگزاري شوراي اداري شهرستان رزن با حضور استاندار و هيئت همراه: در اين جلسه ابتدا فرماندار رزن به ارائه گزارشي از عملکرد و وضعيت شهرستان پرداخت و گفت با وجود محدوديت هاي اعتباري سعي در به اتمام رساندن پروژه هاي عمراني ضروري و نيمه کاره بوده است : اصفهاني با اشاره به اقدامات انجام در شهرستان گزارش داد که بحمدالله با پيگيري هاي انجام شده 97 درصد از روستاهاي شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند وي گفت با توجه به اين نکته که نزديک به 77 درصد جمعيت شهرستان ساکنين روستاها مي باشند که 17 درصد از محصولات کشاورزي استان همدان را تامين ميکنند، عمران و آباداني اين روستاها باعث ايجاد انگيزه بيشتر در ساکنين و منجر به بهبود فضاي کسب و کار در جامعه خواهد شد. در ادامه استاندار همدان ضمن تبريک به مناسبت فرارسيدن هفته دولت از همه کارمنان و زحمتکشان نظام جمهوري اسلامي قدرداني کرد و گفت بهترين نيروهاي نظام جمهوري اسلامي و دولت در راه کرامت دين و خدمتگزاري به مردم فدا شده اند لذا شايسته است که قدردان اين عزيزان باشيم که اين مهم ميسر نميشود مگر با خدمت صادقانه به مردم. علي محمد آزاد از تمامي مديران و کارکنان دولت خواست که در شرايطي که با تحريم ها و کارشکني هاي دشمنان روبرو هستيم با درايت ، دلسوزي و همدلي هرچه بيشتر سعي در رضايت مندي مردم داشته باشند و در اين راه از هيچ کوشش و تلاشي مضايقه نکنند. در پايان از کليه کارمندان نمونه ادارات دولتي شهرستان رزن تجليل و قدرداني شد.

  عکس های مرتبط
         
   
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 4683
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.