امر به معروف و نهي از منکر
ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 506
هفته جاری: 2665
ماه جاری: 5591
تاکنون: 1164645
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 مهر 1399 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 724 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  کنترل و تب سنجي در مبادي ورودي شمالي شهرستان رزن
 • فرماندار شهرستان رزن نيز در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه تلاش کرديم امکانات شهرستان را در جهت آموزش مردم پيش ببريم، اظهار کرد: با همکاري شبکه بهداشت و درمان مباحث آموزشي را براي پيشگيري آغاز کرديم و در عين حال سعي کرديم مبادي ورودي و خروجي را کنترل و کساني که وارد شهرستان مي شدند را توجيه کنيم.
 • ??کنترل و تب سنجي در مبادي ورودي شمالي شهرستان رزن

  فرماندار شهرستان رزن نيز در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه تلاش کرديم امکانات شهرستان را در جهت آموزش مردم پيش ببريم، اظهار کرد: با همکاري شبکه بهداشت و درمان مباحث آموزشي را براي پيشگيري آغاز کرديم و در عين حال سعي کرديم مبادي ورودي و خروجي را کنترل و کساني که وارد شهرستان مي شدند را توجيه کنيم.

  سيدرضا سلامتي ادامه داد: با روند پيشرفت بحران در کشور سعي کرديم ايستگاه کنترل مبادي ورودي شمالي را فعال کنيم و ايست بازرسي و تست تب سنجي انجام دهيم.

  وي با اشاره به اينکه در حوزه درمان بيمارستان را آماده کرده ايم، گفت: يک اتاق ايزوله تنفسي و اتاق غربالگري ايجاد شده و با تلاش هاي انجام گرفته از شيوع اين اپيدمي در شهرستان جلوگيري به عمل آمده است.

  سلامتي خاطرنشان کرد: در بحث کنترل مسافران اقداماتي انجام گرفته و به دهياران و بهورزان بخشنامه شده که به محض اطلاع از ورود مهمان سريع تر گزارش دهند تا شبکه بهداشت و درمان براي بررسي اقدام کند.

  وي با بيان اينکه تلاش کرديم فرهنگسازي شود تا مردم مهمان نپذيرند و مهماني نروندکه خوشبختانه بسياري از مردم پذيرفته اند و رعايت مي کنند، افزود: مراسمات عزا و عروسي و نمازهاي جماعات تعطيل شده است و شرايط در شهرستان نسبتاً پايدار است اما در عين حال نگران هستيم.

  فرماندار شهرستان رزن ضمن تشکر از مردم گفت: خواهش مي کنيم جمعه آخر سال به زيارت اهل قبور نرويد و مراعات و همکاري کنيد تا پيک بيماري را بگذرانيم و با تمام توان و ظرفيت در خدمت مردم شهرستان هستيم.

  وي در پايان به اقداماتي که شهرداري در اين راستا انجام داده است، اشاره کرد و يادآور شد: سطح شهر، معابر عمومي، ايستگاهاي تاکسي، فروشگاه هاي بزرگ و ادارات مرتبط توسط شهرداري ضدعفوني مي شود.
   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 744
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.