امر به معروف و نهي از منکر
ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

رویدادها
 
اسفند
2
1398
 يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي

 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 297
هفته جاری: 2150
ماه جاری: 10151
تاکنون: 974182
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
25 مهر 1398 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 691 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  پيام تبريک
 • فرماندار شهرستان رزن با صدور پيامي، 14 تير ماه روز شهرداري و دهياري را به دست اندرکاران مديريت شهري و روستايي سطح شهرستان رزن تبريک و تهنيت گفت.
 •  ‍‍  فرماندار شهرستان رزن با صدور پيامي، 14 تير ماه روز شهرداري و دهياري را به دست اندرکاران مديريت شهري و روستايي سطح شهرستان رزن تبريک و تهنيت گفت.

  متن پيام:

  بسمه تعالي

  ايجاد توسعه پايدار در مناطق شهري و روستايي يکي از مهمترين سياستگذاريها در سيستم مديريتي جديد مي باشد چرا که امروزه شهرها و روستا ها نه فقط به لحاظ وسعت و ميزان جمعيت بلکه به لحاظ حجم و تنوع فعاليتها و ارزشهاي فرهنگي و اجتماعي داراي اهميت فراوان مي باشند.

  روز چهاردهم تيرماه توسط  شوراي عالي انقلاب فرهنگي و با هدف آشنايي آحاد جامعه با عملکرد و خدمات شهرداري‌ها و دهياري‌ها ، ارتقاء منزلت خانواده بزرگ شهرداري‌ها و دهياري‌ها ، هم افزايي و افزايش همدلي و تعامل مردم و خانواده مديريت شهري و روستايي و اطلاع‌رساني در راستاي آشنايي با رويکردها،‌سياست‌ها و برنامه‌هاي کشور در ارتباط با مديريت شهري و روستايي ، به عنوان "روز شهرداري و دهياري" در سالنامه رسمي کشور درج گرديده است. اين مهم همه ساله ، فرصتي مغتنم براي قدرداني و تجليل از خدمات  بدون چشم داشت کارگزاران  مردم در عرصه هاي مديريت  شهري و روستايي مي باشد .  اين عزيزان  در شهرها  و روستاها  با عزمي جزم  در حال خدمات رساني مطلوب و  فعاليت هستند تا از طريق برنامه‌ريزي و اجراي اقدامات صحيح و لازم  فضايي   مناسب ،  پويا  و پر  نشاط را براي  زندگي و کار شهروندان  و روستائيان فراهم نمايند و با ارائه خدمات  و دستاوردهاي دولت به عموم مردم به ويژه  اقشار ضعيف و محروم و تلاش براي مديريتي توام با تدبير  به منظور برقراري عدالت و پيشرفت  باعث ارتقاء سطح زندگي ، رضايتمندي و اميدواري  مردم شوند. اينجانب اين روز فرخنده را به شهرداران و دهياران محترم شهرستان رزن تبريک عرض مي نمايم و از درگاه خداوند منان توفيق روز افزون در جهت ايجاد رفاه و آسايش عمومي و ارتقاء کمي و کيفي سطح خدمات به مردم نجيب اين شهرستان را خواستارم.

  سيد رضا سلامتي
  فرماندار شهرستان رزن
   

  عکس های مرتبط
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 39
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.