ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 79
هفته جاری: 2829
ماه جاری: 9763
تاکنون: 937276
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
28 تیر 1398 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 686 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  بيانيه مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان رزن
 • بيانيه مشترک امام جمعه محترم شهر رزن و فرماندار شهرستان رزن در محکوميت اقدام خصمانه آمريکا عليه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
 • امام جمعه محترم شهر رزن  و فرماندار شهرستان رزن در پيامي ميلاد با سعادت امام حسين(ع) و روز پاسدار را تبريک گفتند.

  به گزارش روابط عمومي فرماندار شهرستان رزن در پيام  تبريک مشترک امام جمعه محترم شهر رزن  و فرماندار محترم شهرستان آمده است : سوم شعبان سالروز ولادت سرور و سالار شهيدان و اسوه و الگوي آزادگان عالم حضرت ابا عبدالله الحسين عليه السلام، بنام روز پاسدار نامگذاري شده است.
  قيام عاشورا چکيده اي از رادمردي هاي امام حسين (ع) بود که در تاريخ جهان به ثبت رسيد و فرياد بلندي از جنس آزادي و آزادگي و سربلندي انسان در برابر شيطان بود.
  عشق به امام حسين(ع) پس از صدها سال در قلب انسان هاي زيادي مي تپد از جمله کساني که به عنوان پاسداران انقلاب و اسلام همه هستي و وجودشان را براي راه امام شهيدشان تقديم مي کنند.
  بي گمان پاسداران انقلاب اسلامي سندي زنده از ترجمان ايثارگري و جانفشاني در راه حفظ ارزشهاي انقلاب هستند و ايثار و از خودگشتگي هايشان هرگز از ياد ملت قدردان ايران اسلامي پاک نخواهد شد.
  اينجانبان فرصت را مغتنم شمرده و فرارسيدن خجسته ميلاد با سعادت سرور آزادگان جهان حضرت امام حسين(ع) و روز پاسدار را به تمامي مردم شريف و پاسداران پرافتخار ميهن اسلامي به ويژه پاسداران سرافراز شهرستان تبريک و تهنيت عرض مي نمايم.

   

   

  بيانيه امام جمعه محترم شهر رزن  و فرماندار شهرستان رزن در محکوميت اقدام خصمانه آمريکا عليه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي

  به گزارش روابط عمومي فرماندار شهرستان رزن در بيانيه  مشترک امام جمعه محترم شهر رزن  و فرماندارمحترم شهرستان آمده است :
  اقدامات آمريکا يک اقدام غير انساني و ضد بشريت است چرا که در طول تاريخ مسبب اصلي وجود گروهک هاي القاعده ، داعش و گروهک‌‌هاي تکفيري ، آمريکاست و مي‌توان گفت خود آنها تروريست هستند ، ، اين اقدام آمريکا نشانگر عمق کينه و دشمني با انقلاب اسلامي و مردم انقلابي ايران است.
  آمريکا خود يک کشور خون ريز و استعمارگر و حامي تروريست است و نمي تواند چهره واقعي خود را پنهان کند ، دولت آمريکا امروز به عنوان يک دولت جنايتکار در سطح جهان شناخته مي‌شود که خون‌ريزي و کودک کشي از اعمال آنان است.
  دولتمردان آمريکايي و نطفه نامشروع آن‌ها که اسراييل مي‌باشد خوب مي‌دانند، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تنها مانع استوار و قوي دربرابر دست‌يابي به اهدافشان در منطقه خاورميانه است، لذا  دشمني و بغض آن‌ها بر عليه فرزندان برومند و جان برکف ملّت در نيروهاي مسلح به ‌ويژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طبيعي است .
  آمريکا گمان مي‌کند که با تحريم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مي‌تواند از رشد و بالندگي و تأثيرگذاري اين نهاد برگرفته از انقلاب جلوگيري کند و به اهداف شوم خود در ايران و منطقه برسد، ولي ذهي خيال باطل، چرا که اين مدعيان دورغين حقوق بشر، هنوز نتوانسته‌اند درک کنند سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران يک نهاد مردمي است که با پشتوانه معنوي و راهبردي مقام معظم رهبري(دامت برکاته) تکيه بر ستون محکم اعتماد و اطمينان مردم ايران اسلامي و ظرفيت نيروي متخصص و متعهد داخلي دارد.
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يک نهاد برآمده از متن مردم و داراي پايگاه اجتماعي گسترده در کشور است و اين نهاد همواره مورد حمايت مردم ايران بوده و خواهد بود.
  در طول 4 دهه عمر با برکت انقلاب اسلامي همواره شاهد دشمني‌هاي آمريکا با ملت ايران اسلامي بوده‌ايم و هميشه ترس و وحشت آمريکا از انقلاب اسلامي ديده شده است ، وحشت آمريکا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي همگان ملموس است و هم اکنون آمريکا اين وحشت را بيش از پيش نمايان کرده است.
  سپاه يک حزب نيست بلکه يک نهاد مردمي و از بطن مردم است که به عنوان نيروي نظامي کشور شناخته مي شود و مردم ايران به آن تکيه دارند ، اين اقدام آمريکا هيچ تاثيري در حرکت انقلابي سپاه پاسداران نخواهد داشت و اقتدار و توانمندي سپاه را بيش از گذشته نشان مي دهد.
  اهداف و منويات نظام مقدس انقلاب اسلامي در تضاد و تقابل با ماهيت استکباري آمريکا و نظام سلطه است به همين دليل هرچه مربوط به نظام اسلامي است را تروريسم مي داند ، سپاه پاسداران در زمره نيروهاي مخلص انقلاب اسلامي است و از ملت و انقلاب برخاسته و منشا تحولات اخير منطقه‌اي است. شکست داعش و سياست‌هاي خصمانه آمريکا در منطقه و تاثير گذاري سپاه در دفع گروه‌هاي تروريستي و تکفيري و همچنين قدرت محور مقاومت اسلامي باعث تنفر آمريکا و کاخ سفيد از سپاه پاسداران است.
  سپاه پاسداران به عنوان يک نيروي قدرتمند و مقتدر منطقه با مشخصه هاي اخلاص، خدمت و پيروي ولايت با اقتدار کامل در کنار ساير نيروهاي نظامي کشور نقش ارزنده‌اي در دفع فتنه ها و تقابل با توطئه‌هاي دشمن در تمام عرصه ها دارد.
  خدمات ارزنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در طول بدو انقلاب تاکنون بسيار قابل تقدير و اين نهاد انقلابي در دل ملت ايران جاي دارد و پشتيبان نظام اسلامي است ، دشمني هاي آمريکا با ملت ايران و نيروهاي مقتدر نظامي از جمله سپاه پاسداران در جهت خوش خدمتي به صهيونيسم جهاني و رژيم صهيونيستي است.
  قرار دادن سپاه پاسداران در ليست تروريستي توسط نظام سلطه هيچ تاثيري در کم کردن محبوبيت اين نيروي مخلص انقلابي در دل ملت ايران نخواهد داشت و اين دشمني‌ها استقامت، صلابت و صداقت اين نهاد مقتدر انقلابي را بيان مي‌کند ، سپاه پاسداران امروز خار چشم استکبار جهاني است و اين دشمني‌ها و عداوت‌ها بخاطر تاثيرگذاري اين نيروي مخلص انقلابي است.
  در خاتمه ضمن محکوم کردن اظهارات بي شرمانه ترامپ، از مواضع شفاف رييس جمهور و ساير مسئولين دلسوز نظام درپاسخ به توهين‌هاي گستاخانه ترامپ تقدير مي‌نمايد و آمادگي خود جهت ايستادگي در مقابل زياده خواهي هاي استکبار جهاني و حمايت و پشتيباني از هر نوع اقدام دولت جمهوري اسلامي در اين خصوص در ظل رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي) را اعلام مي نمايد.

  عکس های مرتبط
   
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 56
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.