ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

رویدادها
 
اسفند
2
1398
 يازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي

 
آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 305
هفته جاری: 1562
ماه جاری: 10525
تاکنون: 962147
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
26 شهریور 1398 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 689 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  جلسه شوراي اداري شهرستان رزن
 • سيد رضا سلامتي در شوراي اداري اين شهرستان ضمن تقدير از زحمات استاندار سابق اظهار کرد: نيکبخت يکي از استانداران موفق همدان بود که در مدت حضورش در استان همدان چه در کسوت استانداري و چه در پست هاي مختلف کارنامه هاي درخشاني از خود به يادگار گذاشت.
 • سيد رضا سلامتي در شوراي اداري اين شهرستان ضمن تقدير از زحمات استاندار سابق اظهار کرد: نيکبخت يکي از استانداران موفق همدان بود که در مدت حضورش در استان همدان چه در کسوت استانداري و چه در پست هاي مختلف کارنامه هاي درخشاني از خود به يادگار گذاشت.
  وي افزود: با تلاش هاي استاندار سابق  استان همدان در سطح کلان کشوري در شاخص‌هاي مختلف مطرح بود که هم اکنون نيز فردي فرهيخته، باتجربه و متعهد عهده‌دار اين سمت شده‌اند.
  فرماندار رزن با بيان اينکه مديران در بحث اجرايي برنامه کار خود را به صورت واقع‌بينانه تدوين کنند و در ارائه بودجه پيشنهادي بررسي‌هاي لازم صورت گيرد خاطرنشان کرد: بايد دستگاه اجرايي پويايي لازم را داشته باشند.
  وي با بيان اينکه با وجود دستاوردهاي خوبي که در حوزه‌هاي مختلف داشتيم ادامه داد: دستگاه‌هاي اجرايي در راه‌اندازي اتاق فکر در حوزه هاي خود اقدام کنند و در اين اتاق از افراد صاحب فکر و ايده استفاده کنند.
  سلامتي با اشاره به اينکه مديران در راستاي تامين منافع مردم ريسک‌پذير باشند افزود: وقتي مي‌توانيم عملکرد مناسبي داشته باشيم که هماهنگي مطلوبي بين همه دستگاه‌ها حاکم باشد که به لطف خدا به دور از هرگونه حاشيه، دستگاهاي اجرايي با وحدت خوبي در حال فعاليت هستند.
  وي با بيان اينکه مديران از امکانات موجود در راستاي رفع مشکلات مردم استفاده کنند، سلامت اداري را مبحثي بسيار مهمي عنوان کرد و اظهار کرد: براي رسيدن به اين هدف مهم نيازمند نظارت و پايش عملکرد کارکنان در سطوح مختلف هستيم.
  فرماندار رزن ضمن قدرداني از برخي نانوايي ها شهرستان که نان با کيفيت و در اندازه تعيين شده پخت مي‌کنند گفت: در تعدادي از  نانوايي‌هاي شهرستان هم کم‌فروشي داريم و هم نان‌ بي‌کيفيت عرضه مي‌شود که بايد نظارت‌ها بيشتر شود.
  وي با اشاره به اينکه شهرستان رزن در انسداد چاه ‌‌اي غيرمجاز مقام نخست استان را دارد افزود: 112 ميليون متر مکعب در استان در مصرف آب از انسداد چاه‌هاي غيرمجاز صرفه‌جويي شده که از اين ميزان 60 درصد در شهرستان رزن صرفه‌جويي شده است.
  سلامتي اظهار کرد: از 197 چاه غير مجازي که امسال بايد مسدود شود 64 حلقه چاه مسدود شده که اين تعداد تا پايان سال محقق خواهد شد.
  وي با اشاره به سفر وزير بهداشت به شهرستان رزن گفت: کمبودهاي حوزه بهداشت در سفر وزير گزارش شد که يکي از اين موارد کمبود پزشکان متخصص بود.
  فرماندار رزن افزود: 124 درصد سهميه در تسهيلات اشتغال روستايي و ?? درصد اعتبارات فراگير در شهرستان رزن جذب شده است.
  در پايان از مسوولان ادارات تبليغات اسلامي، فني و حرفه‌اي، توزيع برق، جهاد کشاورزي، کميته امداد و شهرداري قروه درجزين به خاطر موفقيت در ارزيابي و عملکرد ادارات در حوزه عفاف و حجاب و صيانت از حقوق شهروندي تجليل شد.

  عکس های مرتبط
    
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 72
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.