ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 79
هفته جاری: 1026
ماه جاری: 767
تاکنون: 905360
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
4 اردیبهشت 1398 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 684 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  ديدار نخبگان، فرهنگيان و روساي ادارات با امام جمعه شهرستان رزن
 • سيدرضا سلامتي فرماندار شهرستان رزن ، در ديدار جمعي از نخبگان و فرهيختگان شهرستان رزن اظهار داشت : هر آنچه امروز ما داريم از جمله عزت ملي و سياسي و فرهنگي و تاثير گذاري بين المللي ، مرهون جانفشاني هاو رشادتهاي شهيدان است، اين عظمت و شکوه کشوراز برکت عزيزاني است که در بين ما نيستند اما ياد خاطره آنها هميشه در بين ما خواهد بود.
 • سيدرضا سلامتي فرماندار شهرستان رزن ، در ديدار جمعي از نخبگان و فرهيختگان شهرستان رزن اظهار داشت : هر آنچه امروز ما داريم از جمله عزت ملي و سياسي و فرهنگي و تاثير گذاري بين المللي ، مرهون جانفشاني هاو رشادتهاي شهيدان است، اين عظمت و شکوه کشوراز برکت عزيزاني است که در بين ما نيستند اما ياد خاطره آنها هميشه در بين ما خواهد بود.
  وي افزود: وقتي به گلزار شهدا مراجعه مي‌کنيم، مي‌بينيم تعدادي زيادي از شهداي دفاع مقدس ما بسيجيان نوجوان و جواني بودند که براي دفاع از وطن رفتند و به شهادت رسيدند .
  سلامتي گفت: ما در زمان جنگ چيزي نداشتيم جز اعتقادي که در بين بسيجيان نهفته بود و امروز هم در بين مردم عزيز ما اين اعتقاد وجود دارد و عامل اصلي پيشرفت هاي ما در عرصه هاي گوناگون همان اعتقاد است
   وي ادامه داد :  امروز راه دولت و حاکميت از همديگر جدا نيست همه سرباز اين انقلاب هستيم.
  ديپلماسي سياسي و موشک هاي سپاه در راستاي يک هدف هستند و آن جلوگيري از نفوذ دشمن و حفظ امنيت کشور است  .
  وي خاطر نشان کرد : در هفته وحدت هستيم لذا بايد بکوشيم تا وحدت بين حاکميت و مردم را افزايش دهيم.
  سلامتي افزود : ما بايد به جوانان و نوجوانان بگوييم که سخت تر از اين شرايط اکنون را در زمان جنگ تجربه کرده ايم و با کمک خدا اين وضعيت را تغيير خواهيم داد
  وي ادامه داد : بايد به همه بگوييم امروز به لطف خدا و با دستان پرتوان جوانان و نوجوانان و با تجربه هايي که کسب کرده ايم به جايي رسيده ايم که نيازي به کمک خارجي ها نداريم و هر کسي دم از دوستي با دشمن مي زند خائن است .

  حجت الاسلام و المسلمين مولازاده امام جمعه شهر رزن نيز در پايان اين برنامه بيان کرد: ضمن تبريک فرارسيدن ايام ا.. بسيج و هفته وحدت ، بسيج را يکي از رحمت هاي الهي در زمانه کنوني دانست و افزود : پيامبر بزرگ اسلام يک بسيجي واقعي بود و بسيجيان ما نيز بايد هم در سيره و منش و رفتار با ديگران همچون پيغمبر بزرگ اسلام باشند.
  وي ادامه داد با توجه به تلاقي اين ايام با ولادت پيامبر بزرگ اسلام بسيار خوب مي باشد که از ايشان درس بگيريم.
  وي ادامه داد :بسيجي را با يک لباس خاص نميتوان شناخت ، بلکه بسيجي واقعي آن کسي است که با جان و دل آرمانهاي انقلاب و اصول انقلاب را در جامعه پياده مي‌کند.

  عکس های مرتبط
   
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 47
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.