ستاد‌انتخابات‌شهرستان‌رزن
بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 41
هفته جاری: 988
ماه جاری: 729
تاکنون: 905322
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
4 اردیبهشت 1398 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 684 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   مشکل در خواندن RSS
وضعیت:
دمای هوا:
رطوبت:
فشار:
جریان باد:
 
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 

 

 
 »  اخبار  »  اخبار فرمانداري  »  همايش تعاون؛ سرمايه گذاري و توسعه روستايي در شهرستان
 • اين همايش با حضور پورمجاهد سرپرست دفتر امور روستايي استانداري ، توصيفيان مدير کل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان ، فرماندار رزن ،معاون عمراني فرمانداري و بخشداران و کليه دهياران شهرستان رزن برگزار شد.
 • همايش تعاون ، سرمايه گذاري و توسعه روستايي در شهر رزن

  سلامتي يکي ازمهمترين مباحث و شاخص براي نظام جمهوري اسلامي ايران را خدماتي است که در روستاهاي اتفاق افتاده دانست ايشان اضافه کرد دريک حوضه غافل شديم آن هم در بحث آموزش است آمديم به صورت آکادميک و بدون توجه به زمينه کاربردي کساني را آموزش داديم و تقويت کرديم که به سختي حاضر شدن برن در روستا ساکن بشن همين امرباعث شد يک جوان تحصيل کرده روستا رو ترک بکند و به شهر بازگردد آمدن خيلي از برنامه ها رو کنار گذاشتن داره خاک ميخوره .دراين مقطع که دولت تدبيردر کشور سکان هدايت را به دست گرفته يک ادعايي داريم که اون رو به صورت مصداقي مي توانيم بگيم حرکتي که در جهت توسعه و ايجاد اشتغال شروع شده و دولت ادامه داره تونسته حرکت راهگشايي باشد .اميدوارم خروجي جلسه ما به سمتي برسد که تعاوني ها رو تقويت کنيم چرا که تعاوني ها خمير مايه اي براي اشتغال در روستا ها مي باشد ، با بيان اينکه اشتغال روستايي منجر به مهاجرت معکوس روستاييان و تقويت نشاط و شادي مي‌شود، اظهار کرد: براي اين منظور، دولت تسهيلات بانکي مناسب با سود پايين در نظر گرفته است.
  ايشان اضافه کردند : يک کار ابتکاري در شهرستان رزن انجام گرفته به نام پنجره واحد سرمايه گذاري
  دفتري را متشکل از کارشناساني که بايد کار صدور ( مجوز - استعلام - بازديد ها و... ) را انجام دهند يکجا جمع کرديم براي جلوگيري از سر گرداني و سردرگمي سرمايه گذاران فرماندار گفت : ما در شهرستان رزن اجازه نمي دهيم سرمايه گذار بين دستگاهها ي اجرايي سرگردان باشند .
  در ادامه مدير کل دفتر امور روستايي و عشايري استانداري همدان ، با اشاره به اينکه دهياران بايد متناسب با توانمندي هاي روستا  وظرفيت روستاها ، اولويت هاي سرمايه گذاري را اعلام کنند ، وي با تأکيد بر اينکه اگر کار و تلاش روستائيان نبود پيشرفت هاي کنوني کشور حاصل نمي شد، دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي روستاها بايد فضا ، امکانات و مشکلات روستاها را با دقت در نظر داشته باشند.
  مدير کل دفتر امور روستايي و عشايري استانداري همدان گفت :  توان و ظرفيت و جمعيت روستاها با هم متفاوت است، گفت: در هر روستايي، امکانات، مشکلات و ظرفيت هاي خاصي وجود دارد، که در اين راستا دهياران موظفند با برنامه ريزي کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت براي رشد و توسعه روستاها گام بردارند ، وي با تأکيد بر اينکه بند اول اقتصاد مقاومتي مي گويد بايد با هم افزايي و همکاري، از داشته ها و امکانات فعلي استفاده مطلوب کرد، افزود: مشکلات روستاها بايد اولويت بندي شود. دهياران بايد در حوزه گردشگري براي روستاهاي هدف و غيره برنامه‌هاي خاص داشته باشند و آنها را در قالب فعاليت اقتصادي در نظر بگيرند. وي با تأکيد بر اينکه همه مجموعه نظام به اين نظر رسيدند که بايد در اشتغال و توليد کار کرد افزود: کساني که دلسوز نظام هستند بايد در اين راستا کمک کنند تا آسيب رفع شود.
  براي دهياري ها و تعاوني ها 500 ميليون تومان وام با سود 8 درصد در نظر گرفته شده است که با يک چک وسفته و گردش مالي دهياري قابليت پرداخت را براي طرحهاي شما را دارد که اعتبار اين وام 20ميليارد تومان مصوب کشور که ازاين ميزان 12 ميليارد تومان پرداخت شده اولويت پرداخت تسهيلات با بخش تعاوني ها است .دهياران عزيز در آزموني که در روز جمعه برگزار خواهد شد شرکت نمايند .
  مدير کل تعاون، کار ورفاه اجتماعي استان همدان گفت رزن داراي کمترين نيروي بيکار در کل استان است .

  مدير کل تعاون، کار ورفاه اجتماعي استان همدان گفت : تسهيلات با نرخ 6 درصد به مبلغ 261ميليارد تومان اعتبار استان مي باشد که براي بحث اشتغال با تاکيد بر حوزه روستايي و عشاير انجام ميشود ، که در بحث تضامين ، نرخ سود و...از زمان انقلاب تا کنون بي سابقه بوده .
  وي موضوع ديگر بحث تعاوني دهياران مي باشد که هدف از تشکيل اين تعاوني ها تقويت شرکت هاي تعاوني و ساماندهي روستاها در راستاي اشتغال و خدمات رساني در حوزه هاي مختلف  است تا روستا خود کفا باشد و سود فعاليت ها به مردم روستا برگردد ، طرح بعدي که اخيرا به دنبال اين هستيم تا در روستاهايي که ظرفيت گردشگري دارند  اتفاق بيافتد ، دنبال ايجاد تعاوني ها در قالب تعاوني گردشگري هستيم ،که اين تعاوني ها در زمينه هايي همچون تاسيس و بهره برداري از واحد هاي اقامتي ، خدماتي مسافرتي و بوم گردي ايجاد اقامت گاه بومي محلي با تمرکز بر روستاهاي هدف گردشگري را دنبال مي کنيم .
  توصيفيان گفت : آمادگي اين را داريم دربحث آموزش و حمايت تسهيلاتي با توجه به اينکه 75درصد جمعيت شهرستان رزن روستايي است و در بحث اعتبارات سهميه مناسبي براي شهرستان پيش بيني کرده و تخصيص داديم رزن بعنوان اولين شهرستان استان باشد .
  وي با بيان اينکه : مبلغ 22ميليارد و 200ميليون تومان تسهيلات روستايي براي شهرستان در دو فاز بود که 11ميليارد و 100ميليون تومان به شهرستان تخصيص پيدا کرده و با پيگيري ها و کار تيمي در شهرستان رزن 12ميليارد و 521ميليون تومان فاز اول حدود 110درصد جذب شده  ،  واولين طرح ملي که از،استان به کشور معرفي شده طرح ماکيان پروتئين الوند بخش دمق روستاي چورمق بوده است .
  ايشان اضافه کرد : در حوزه فراگير نيز 21ميليارد و 800ميليون تومان اعتبار داريم  ، يک ميلياردو 620 ميليون تومان 4درصد داريم افرادي که در حوزه هاي مشاغل خانگي مجوز گرفته و فعاليت کنند تا سقف 10ميليون تومان در شهرستان تسهيلات پرداخت ميشود و مواردي که طرح خوبي ارايه دهند تا سقف 20ميليون هم قابل پرداخت است 22ميلياردو 200ميليون تومان در حوزه روستايي با نرخ 6درصد انجام مي شود، 21و 800 درحوزه فراگير با نرخ 12تا 16درصد ظرفيت هاي عمده اي است .
  رزن داراي کمترين نيروي بيکار در کل استان است خوشبختانه کل استان نرخ بيکاري تک رقمي دارد بر اساس سرشماري سال 95، کل بيکاران رزن 2814 نفر بوده .
  با استفاده درست از اين تسهيلات ميتوان شهرستان رزن را به عنوان اولين شهرستان بدون بيکار در کشور معرفي کنيم که همت مسئولين و افراد جوياي کار را مي طلبد که ازطريق آموزش و مهارت آموزي ازحمايت دولت بهره مند شوند ، قانون حمايت از توسعه ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري که با استفاده از منابع صندوق توسعه ملي در حال انجام است .

  عکس های مرتبط
       
                       
   
   ارسال به دوستان  |   | دیدگاه شما | 0 نظر   تعداد بازدیدکنندگان این صفحه : 95
  بازگشت
   

   
      
   

  سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
  استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.