بازرسي و امور حقوقي
فرمانداري رزن

آمار بازدید
 
مهمانان حاضر در سایت: 1
امروز: 161
هفته جاری: 551
ماه جاری: 2610
تاکنون: 618294
 
عضویت
 
 
 
تاریخ و ساعت
 
8 اسفند 1395 
 
نظرسنجی
   
نظر شما درباره وب سايت فرمانداري رزن چيست؟ تایید  تعداد آرا: 635 نتيجه
 
اوقات شرعی
 
 
 
آب و هوا
   
صاف وضعیت:
12°C دمای هوا:
26% رطوبت:
1020hPa (Falling) فشار:
North جریان باد:
 
 
امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَقدَرُ النّاسِ عَلَى الصَّوابِ مَنْ لَمْ يَغْضَبْ؛ تواناترين مردم در تشخيص درست كسى است كه خشمگين نشود. غرالحکم، ح 3047. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَعْدى عَدُوٍّ لِلْمَرْءِ غَضَبُهُ وَ شَهْوَتُهُ فَمَنْ مَلَكَهُما عَلَتْ دَرَجَتُهُ وَبَلَغَ غايَتَهُ؛ بدترين دشمن آدمى خشم و شهوت اوست، پس هر كس آن دو را در اختيار بگيرد، مقامش بالا مى‏رود و به هدفش مى‏رسد. غرالحکم، ح 3269. امام على عليه‏ السلام فرمودند: لَيْسَ الْخَيْرُ اَنْ يَكْثُرَ مالُكَ وَوَلَدُكَ، وَلكِنَّ الْخَيْرَ اَنْ يَكْثُرَ عِلْمُكَ وَ يَعْظُمَحِلْمُكَ؛ خير آن نيست كه ثروت و فرزندانت زياد شود، بلكه خير آن است كه دانشت بسيار و بردباريت افزون گردد. نهج البلاغه، حکمت 94. امام على عليه ‏السلام فرمودند: اَلْحِلْمُ وَالاَناةُ تَواَمانِ، يُنْتِجُهُما عَلُوُّ الْهِمَّةِ؛ بردبارى و وقار دو همزادند كه همّت عالى آنها را به وجود مى‏آورد. نهج البلاغه، حکمت 460. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِحْتَجِبْ عَنِ الْغَضَبِ بِالْحِلْمِ، وَغُضَّ عَنِ الْوَهْمِ بِالْفَهْمِ؛ با بردبارى خود را از خشم پنهان كن و با فهم و دانايى از وهم و خيال چشم بپوش. غرالحکم، ح 2365. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اَوَّلُ عِوَضِ الْحَليمِ مِنْ حِلْمِهِ اَنَّ النّاسَ اَنْصارُهُ عَلَى الْجاهِلِ؛ اول نتيجه‏اى كه شخص بردبار از بردباريش مى‏گيرد، پشتيبانى مردم از او در برابر نادان است. وسایل الشیعه، ج 11، ص 212. امام على عليه‏ السلام فرمودند: اِذا اَحَبَّ اللّه‏ عَبْدا زَيَّنَهُ بِالسَّكينَةِ وَالْحِلْمِ؛ هر گاه خداوند بنده‏اى را دوست بدارد او را با آرامش و بردبارى آراسته مى‏گرداند. غرالحکم، ح 4099. امام على عليه‏ السلام فرمودند: مَنْ غاظَكَ بِقُبْحِ السَّفَهِ عَلَيْكَ، فَغِظْهُ بِحُسْنِ الْحِلْمِ عَنْهُ؛ هر كس با زشتىِ سبكسرى تو را خشمگين كرد تو با زيبايى بردبارى او را به خشم آور. غرالحکم، ح 8620. امام على عليه السلام فرمودند: وَ قَدَّرَ الاَرزاقَ فَكَثَّرَها وَ قَـلَّـلَها ، وَ قَسَّمَها عَلَى الضّيقِ وَ السَّعَةِ ، فَعَدَلَفيها لِيَبْتَلىَ مَنْ اَرادَ بِمَيْسورِها وَ مَعسورِها ، وَ لِيَخْتَبِرَ بِذلِكَ الشُّكْرَ وَ الصَّبْرَ مِنْ غَنيِّهاوَ فَقيرِها ؛ [خداوند] روزى همگان را تعيين كرد و آن را زياد و كم نمود و در آن تنگى و گشايش قرار داد و عدالت ورزيد تا با آسانى و سختى آن، هركس را بخواهد، بيازمايد و سپاسگزارى و صبرِ ثروتمند و فقير را امتحان نمايد. نهج البلاغه، فرازی از خطبه 91. امام على عليه‏ السلام فرمودند: إنْ عَقَلْتَ أمرَكَ وَأصَبتَ مَعرِفَةَ نَفسِكَ فَأَعرِض عَنِ الدُّنيا وَ ازْهَد فيهافَاِنَّها دارُ الأْشقياءِ و لَيسَت بِدارِ السُّعَداءِ؛ اگر در امور زندگى خود انديشيده و خود را شناخته‏اى، پس از دنيا روى بگردان و ازآن دل بِكَن، زيرا دنيا سراى بدبختان است نه سراى خوشبختان. غرالحکم، ح 3733.

(GMT) / (Tehran) 


  •  title=
  •  title=
اخبار
 

   جلسه هماهنگي اجراي مصوبه هيئت وزيران در خصوص بخشودگي جرائم ودير کرد وامهاي زير صد ميليون تومان در شهرستان رزن برگزار شد .

 

آقاي حسيني گفت اين کار بسيار مهم ونمونه اي بوده که توسط دولت تدبيرو اميد به ثمر نشست و مردم شريف شهرستان رزن بايد از اين فرصت طلايي استفاده کنند

1395/12/07

   جلسه کارگروه کشاورزي درشهرستان رزن برگزار شد .

 

قاي حسيني با بيان اينکه تاکنون بيش از 96 درصد از اراضي مستعد اجراي ؛آبياري نوين و تحت فشار در شهرستان رزن مجهز به سيستم نوين و تحت فشار شده اند که در اين امر مهم شهرستان رزن رتبه اول در سطح کشور را دارد

1395/12/05

   جلسه امر به معروف ونهي از منکر به رياست آقاي حسيني فرماندار شهرستان رزن در محل سالن جلسات سپاه برگزار شد .

 

آقاي حسيني اظهار داشت : 118 پايگاه مقاومت فعال در مساجد و 67 کانون فرهنگي فعال در شهرستان وجود دارد ومساجد بايد در محور برنامه ها قرار گيرد ومديريت مساجد در راستاي نيازهاي فرهنگي جامعه باشد ، و مديريت مساجد در مقابله با تهديدهاي فرهنگي دشمن نياز به هوشمندي و مراقبت بيشتر است ، به طوري که تمام تلاش و همت ما بر اين است تا بتوانيم از اين ظرفيت و توان بالقوه در دفع آسيب‌ها و خطرات فرهنگي استفاده کنيم.

1395/12/04

   برگزاري گردهمايي هيئت رزمندگان استان همدان درشهر رزن

 

آقاي حسيني فرماندار شهرستان رزن ظهر امروز در گردهمايي اجلاس هيئت رزمندگان استان همدان که درسالن انديشه شهر رزن برگزار شد شرکت نمودند .

1395/12/03

    جلسه شوراي آموزش وپرورش درشهرستان رزن برگزار شد .

 

آقاي نوربخش در خصوص اهميت تعليم و تربيت مطالبي بيان داشت و افزود آموزش وپرورش و مدارس سر آغاز تغيرات مطلوب در دانش آموزان و کودکان به شمار مي رود وي به اهميت مضرات فضاي مجازي اشاره کرد و گفت بايد آموزش استفاده صحيح از وسايل و تکنولوژي جديد را از مدارس شروع و نهادينه ساخت .

1395/12/03

   جلسه نشست مشترک مسئولان شهرستان با شوراهاي فرادستي اين شهرستان ظهر روز شنبه در سالن جلسات فرمانداري برگزار شد .

 

فرماندار رزن بازگويي اقدامات انجام شده در روستاها را در قالب دستاوردهاي نظام از وظايف خود شوراها برشمرد وگفت در راستاي عمل به منويات مقام معظم رهبري بايد اقدامات انجام شده نظام را به مردم بازگو کنيم .

1395/12/01

   دومين جلسه کميته فناوري و اطلاعات انتخابات استان در شهرستان رزن برگزار شد

 

اين جلسه بصورت ويدئو کنفرانس بين شهرستانهاي استان همدان برگزار گرديد

1395/11/30

   جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران در شهرستان رزن برگزار شد

 

جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران در شهرستان رزن برگزار شد

1395/11/28

   در دهمين روز از دهه مبارک فجر مردم شريف و فهيم شهرستان حماسه اي ديگر آفريدند.

 

باتوجه به جو ناپايدار و برودت هوا که بر سطح شهرستان حاکم بود مردم شريف و شهيد پرورشهرستان رزن فرماندار شهرستان وديگر مسئولين در راهپيمايي 22 بهمن حضور حداکثري داشتند و در سي و هشتمين سالگرد پيروزي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مردم با حضور پرشور وباشکوه دين خود رابه اين نظام مقدس اعدا کردند و مشتي محکم بر صورت آمريکاي جنايتکار و هم پيمانانشان زدند .

1395/11/22

    همزمان با دهه فجر و در نهمين روز از اين ايام وزير ورزش و جوانان ، استاندار همدان و نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي ، فرماندار شهرستان و مسئولين براي افتتاح چند طرح در اين شهرستان حضور يافتند .

 

در نهمين روز از دهه مبارک فجر چند طرح عمراني از جمله : آيين آبگيري سد شنجور ، بهره برداري مجدد استخر قائم ، افتتاح ساختمان دانشگاه آزاد ، کلنگ زني آزمايشگاه شبکه بهداشت با مشارکت خيرين سلامت ، جشن انقلاب در سالن انديشه اين شهرستان برگزار شد

1395/11/22


بیشتر ... آرشیو اخبار
 
 
لینک های پرکاربرد
     
مناسبت ها
 


سامانه پيام كوتاه فرمانداري رزن

سامانه پيام كوتاه فرمانداري رزن

 
 
تابلو اعلانات
 
 سال 1395 : اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل
 
 
تبلیغات
 
 
پربیننده ترین اخبار
 
 
 
 
   
 

سایت استانداری همدان  |   ارتباط با ما  |   جستجو  |   RSS

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به استانداری همدان می باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.